הטיפולים שלנו

מוצרי פיזיותרפיה

מהם מוצרי פיזיותרפיה ומתי צריך אותם

בניגוד לחשיבה המקובלת, במסגרת טיפול פיזיותרפי לעיתים נקבל גם טיפול מתקדם מאד בעזרת מוצרי פיזיותרפיה, אשר פותחו לשם קידום השיקום של הגוף. לרוב מקובל לחשוב כי פיזיותרפיה מתמקדת אך ורק בטיפול בנגיעה, עיסויים ועוד. אך בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה הרפואית, ההפך הוא הנכון. תופתעו אולי לגלות שאפילו בחלק מהמכשירים נוכל להשתמש באופן ביתי ועצמאי לגמרי.

באילו מקרים נזקק למכשור

ישנם לא מעט מקרים בהם כל מה שנזדקק לו הוא עיסוי פיזיותרפי או לחץ על נקודות מסוימות, לשם שיקום. לעומת זאת, במקרים כמו דרופ פוט שיכול להיגרם עקב שבץ, נזדקק מאד לציוד פיזיותרפי על מנת להפוך את השיקום ליעיל באמת, או אפילו אפשרי.

דרופ פוט הוא מקרה בו חלקה הקדמי של כף הרגל לא מתרומם בצורה הנדרשת בעת ההליכה ועל כן הדבר מקשה מאד על התנועה ועל היכולת ללכת בצורה רגילה. על מנת להתגבר על המצב, נדרשים מכשירים שונים, בהתאם לדרגת החומרה.

לדוגמא, נוכל לעשות שימוש במכשיר טנס מוטורי שמעביר זרמים חשמליים עדינים למקום הבעייתי ובכך הוא משקם את האזור ומחזיר לו גם את התחושה. לצד זאת, נמצא כי לעיתים נדרשים סדים מיוחדים ומותאמים לרגל ואפילו הזרקות בוטוקס לאזור הצניחה.

איזה עוד מוצרי פיזיותרפיה יש

לצד מכשור הדורש מאתנו ליווי צמוד והנחיות של רופא או מטפל, כמו מכשיר טנס מוטורי, ישנם לא מעט מכשירים וציוד שנוכל לעשות בהם שימוש עצמאי ולפעמים גם ללא הפניה.

מדרסים

מדרסים הם מאין רפידות בגודל כף הרגל שלנו, המותאמים במיוחד אליה, בהתאם למהות הבעיה. מדרסים יכולים להיות מונפקים לנו בהתאם להוראות הרופא עקב אירוע מוחי, או בעיות בסיסיות ביותר כמו קשת גבוהה או פלטפוס. המדרס מסייע לאיזון המשקל של הגוף כאשר אנו דורכים, ומפחית את הכאב והעומס על הגב.

אקדח עיסוי

מכשיר זה הוא מכשיר דמוי אקדח שמטרתו לתת עיסוי לאזורים שונים בעוצמות שונות. נוכל לרכוש אקדח עיסוי, בעיקר לשחרור שרירים בתור ספורטאים, באופן עצמאי לחלוטין אבל עדיין מומלץ לקבל ייעוץ על השימוש בו.

לסיכום

מוצרי פיזיותרפיה שונים הם התפתחות מדהימה בשנים האחרונות, ומאפשרים לנו לקבל טיפול ושיקום מהיר ביותר ובעיקר באופן עצמאי ובטוח גם בבית שלנו.

Call Now Button