הטיפולים שלנו

מכשור נוירולוגי

מתי נזדקק למכשור נוירולוגי

אמנם זה נשמע מעט קיצוני ורחוק מאתנו, אך אירוע מוחי הוא תופעה רפואית נפוצה למדיי בעיקר בקרב מבוגרים, ואפילו אצל צעירים, במידה ושניהם לא שומרים באופן מספק ובסיסי ביותר על הבריאות שלהם. אירוע מוחי יכול להתרחש ממגוון סיבות, אך חשוב לדעת שכן ניתן להשתקם ממנו באמצעות טיפול תרופתי מותאם, כמו גם מכשור נוירולוגי, המשומש בעת השיקום הפיזיותרפי.

מהו אירוע מוחי

אירוע מוחי, או שבץ, מתרחש כאשר אין אספקה תקינה של דם למוח. היות והמוח שלנו אחראי על תפקודו של רוב הגוף בעזרת האותות שהוא שולח. כאשר ישנה פגיעה באחד מצדדיו של המוח, הדבר יכול להוביל לתופעות לוואי בהתאם לצד המוח שנפגע, היות וכל צד אחראי על תפקידים שונים בגוף. לדוגמא, אדם הלוקה באירוע מוחי קל או קשה, עלול לאבד את היכולת לדבר, להזיז את רגליו או ידיו ועוד.

איך נטפל באירוע מוחי

הטיפול הראשוני באירוע מוחי הוא הגעה לחדר המיון על מנת שיוכלו להציל את חייו של האדם ביחס לדרגת החומרה של האירוע. ישנו אירוע מוחי קל, בו אנו עדיין בשליטה על מרבית הגוף, אך אירוע מוחי קשה הוא גם בעל השלכות לטווח קצר וארוך, הרסניות יותר.

לאחר ויסות המצב, ניתן להתחיל בשיקום לאחר שבץ, הכולל טיפולי קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה, באמצעות מכשור לאירוע מוחי.

מהו מכשור לאירוע מוחי

מכשור נוירולוגי הוא מכשור בו נעזרים במהלך השיקום בעיקר בטיפולי הפיזיותרפיה. המכשור יותאם ביחס לחומרת המצב והנזק של המטופל. לכן, נוכל למצוא שימוש בסדים מיוחד לאלו שמתקשים ללכת, ואפילו מכשיר מיוחד שמרים את הכף הרגל עם מתן גירוי חשמלי לשריר ובכך מחזירים את היכולת ללכת וללמוד כיצד להפעיל את הרגליים.

כל מכשור נוירולוגי זה, ועוד אחרים, נראה בשימוש בקליניקה של בועז לב. קליניקה זו עוסקת שנים רבות בפיזיותרפיה שיקומית, במיוחד עבור מטופלי אירוע מוחי ועושה שימוש במכשור המתקדם והטוב ביותר בתחום.

לסיכום

במסגרת הטיפול בשבץ, לאחר שצוות בית החולים איזן את מצב המטופל, נמצא כי יש עוד דרך לא קצרה, הכוללת שיקום מקיף המותאם לחומרת השבץ. במסגרת השיקום הפיזיותרפי נמצא כי ישנו שימוש נרחב במכשור נוירולוגי מתקדם שיעזור לנו לחזור לחיינו הקודמים במהרה.

Call Now Button